Odstranění a korekce tetování, odstranění pigmentací a omlazování

Odstranění tetování je kosmetický zákrok, který umožňuje nechtěné tetování buď postupně zesvětlit za účelem snadnějšího překrytí tetováním novým, nebo úplné odstranění tetování, které vám z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje.

 

K tomuto účelu v našem studiu využíváme revoluční systém Q-switch KTP Nd: YAG laser Mediswiss ARGO II, který zaměřuje energii záblesku pouze na melanin v pokožce zákazníka, proto na rozdíl od invazivních (ablativních) laserů jako je např. frakční CO2 laser, erbiový laser a částečně i alexandritový laser nezpůsobuje plošné tepelné poškození tkáně. Po proceduře nevznikají spáleniny, velké strupy či jizvy. Jedná se o jednu z nejšetrnějších metod, která se na odstranění tetování a pigmentací používá.

 

Přístroj lze dále využít k odstranění permanentního make-upu, pigmentových i stařeckých skvrn a omlazení.

 

Laserový paprsek Q-switch KTP Nd: YAG laseru proniká hluboko do kůže, kde reaguje pouze na konkrétní odstraňovaný pigment. Okolní pokožka na paprsek nereaguje, a tudíž nemůže být poškozena. Šířka pulzu je pouze 8 ns, což je 4 krát kratší oproti ostatním laserovým platformám. Kratší působení energie na pokožku zákazníka eliminuje termální poškození tkáně a zvyšuje účinnost s možností použití vyšších hodnot. Díky tomuto systému může být odstraněno i velmi detailně prokreslené tetování. Čím je tetování starší, tím bývají výsledky ošetření lepší a rychlejší. Dobře se odstraňují zejména barvy černá, modrá a hnědá, hůře se zbavuje odstínů žluté, zelené a červené. Zákrok je potřeba několikrát opakovat, než je tetování zcela odstraněno. Pigmentace se totiž nachází v několika vrstvách pod sebou, takže je laser musí rozbít postupně. Krátké pulsy vysoce koncentrované světelné energie jsou při tomto zákroku zaměřeny na tetovací barvu pod kůží, kde je při použití správné vlnové délky a dostatečné energie tato barva defragmentována na menší částice. Imunitní systém pak tyto rozstřelené částice barvy v průběhu několika následujících týdnů vylučuje z lymfatického systému a tím tetování postupně bledne.

 

U rozsáhlých a tmavých tetování je potřeba počítat s vyšším počtem zákroků. Přesný počet zákroků nelze odhadnout předem, neboť závisí na typu a množství aplikovaného barviva, hloubce a způsobu provedení, typu pokožky a charakteru hojení. Odhad lze upřesnit po provedení 1-2 zákroků.

 

V každém případě je odstranění tetování dlouhodobější záležitostí a mezi jednotlivými zákroky musí být časová prodleva ideálně v délce 6 týdnů. Zákrok se běžně provádí bez jakéhokoli znecitlivění.

 

Výsledný efekt odstranění tetování závisí na:

  -  velikosti plochy tetovaného místa

  -  vlastnostech kůže

  -  způsobu, jakým bylo tetování provedeno a jeho stářím

  -  barevných kombinacích pigmentů barev

 

Cena:

Cena se stanovuje na základě rozsahu odstraněného tetování a celkovém počtu zákroků.

 

Doporučení pro klienta:

Po zákroku je nutné o ošetřené místo pečovat dle informací, které vám byly poskytnuty pracovníkem, který odstranění prováděl. Pokožku je třeba šetrně chladit a potírat mastmi s hojivým účinkem. Nepoužívejte jiné masti, než které vám byly doporučeny. Alergeny obsažené v některých druzích mastí by mohly hojení zkomplikovat.

Pokud dojde ke vzniku stroupku, v žádném případě ho neodstraňujte, nechejte na pokožce dohojit a stroupek nechat přirozeně odpadnout, aby nedošlo ke vzniku jizvy.

Vyhýbejte se extrémním teplotám (silný mráz, přímé sluneční záření).

Po zákroku je zapotřebí se vyvarovat působení účinku UV záření (solária), návštěvám sauny, veřejných bazénů a koupališť. I při běžném pohybu ve venkovním prostředí doporučujeme chránit pokožku krémem s vysokým ochranným faktorem, nejlépe SPF 50+.

Nevhodný je rovněž těsný a přiléhavý oděv, protože kůže musí volně dýchat.

 

 

V případě jakýchkoliv nejasností a dalších dotazů jsme vám k dispozici.